Centrum Infobrokerstwa Systemowego jest platformą interdyscyplinarnych badań nad społeczeństwem informacyjnych, prowadzonych pod kątem zarządzania procesami informacyjnymi w nowoczesnej organizacji.
Jest to nazwa koncepcji, która nie wymagała i nie wymaga prawnego ukonstytuowania się. Powstała, jako koncept osób zainteresowanych interdyscyplinarnymi badaniami. Rezultat pasji metodologicznej dr Tadeusza Wojewódzkiego, interdyscyplinarnych zainteresowań prof. Lecha Zachera oraz profesjonalnych inspiracji red. Andrzeja Gontarza.
W przeciwieństwie do wielu adwersarzy, twórców CIS – łączyło przekonanie o metodologicznej odmienności tej koncepcji infobrokerstwa.
Ideę powołano do życia na spotkaniu w Warszawie.
Pomimo braku formalnej struktury – idea ma się dobrze i odnotowuje sukcesy w realizacji kolejnych stadiów poznawczych. Fizycznie bardziej jest teraz obecna w Gdańsku, niż w Warszawie. Głównie za sprawą rzadkich kontaktów osobistych jej autorów.
Jedyną platformą upoważnioną do promowania idei CIS jest http://ww.infobrokerstwo.pl. Miejsca geograficznego, ani formuły prawnej nie ma. Są natomiast organizacje, które korzystają z naszych osiągnięć badawczych. Centrum Infobrokerstwa Systemowego pozostaje nadal ideą, o której można powiedzieć, że jest heurystycznie płodna.